Новини

Made in Ukraine шукає експертів/ток із розробки стандартів корпоративної сталості

25 лютого

інші новини

Про проєкт Svidomo Made: 

Ідеологія відповідального (або «свідомого») виробництва та споживання — не наша вигадка, а тренд, який вже декілька років вирує в світі. Вона базується на Цілях Сталого Розвитку ООН (ЦСР) — 17 глобальних цілях, прийнятих світовими лідерами на історичному Саміті ООН у вересні 2015 року, та покликаними до 2030 року подолати всі форми бідності, нерівність та негативні прояви кліматичних змін. 

Made in Ukraine за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) провадить великий проєкт Svidomo Made. Його основна мета — створення сталого бізнес-клімату в країні та сприяння підвищенню обізнаності українських бізнесів та їх клієнтів щодо відповідального виробництва та споживання. Ми хочемо зробити відповідальне виробництво та споживання в Україні трендом та досягти того, аби кожен розумів повне значення цих термінів та свою силу змінювати культуру споживання і бізнес-культуру на краще.  

Незалежний комітет ГС «Made in Ukraine» за добровільною згодою перевірятиме українські підприємства на відповідність стандартам корпоративної сталості, які будуть розроблені відповідно до Глобальних цілей ООН та Глобального договору ООН. Для підприємств ця перевірка стане  чудовою можливістю проаналізувати свої корпоративні політики і отримати рекомендації щодо їх покращення, щоб зробити свій бізнес більш відповідальним. Виробники, що успішно пройшли перевірку, отримають відзнаку Svidomo Made. Наявність цього знаку якості на товарах для споживачів буде гарантією того, що компанія відповідально ставиться до навколишнього середовища та своїх працівників, а для виробників – знаком належності до нового тренду сталого виробництва та споживання (sustainable production and consumption).  

Мета консультації: Розробка уніфікованих добровільних стандартів корпоративної сталості для підприємств малого та середнього бізнесу України, методології проведення оцінювання підприємств на відповідність стандартам корпоративної сталості та інструменту проведення оцінки. 

Період роботи: орієнтовно 1,5 місяця. 

Початок робіт: з 20 березня. 

Завдання до експертів/ток 

 • За результатами аналізу найкращих міжнародних практик, стандартів корпоративної сталості та національного законодавства, проведеного експертами МОМ, розробити уніфіковані стандарти корпоративної сталості щодо етичного працевлаштування та гідної оплати праці, безпеки робочого місця, відмови від експлуатації та використання дитячої праці, поваги прав людини та відмови від дискримінації, прозорості ланцюгів постачання, захисту та збереженню довкілля для підприємств малого та середнього бізнесу України. 
 • Розробити інструмент оцінки підприємств малого та середнього бізнесу на відповідність зазначеним вище стандартам. 
 • Запропонувати методологію та алгоритм проведення перевірки підприємств на відповідність стандартам корпоративної сталості. 

Результати роботи: 

1. Розроблені уніфіковані стандарти корпоративної сталості для підприємств малого та середнього бізнесу України за такими модулями:

- етичне працевлаштування та гідна оплата праці;  
-  безпека робочого місця; 
-  відмова  від експлуатації та використання дитячої праці; 
-  повага прав людини та відмова від дискримінації, 
-  прозорість  ланцюгів постачання;  
- захист та збереження довкілля. 

2. Розроблений інструмент оцінки підприємств малого та середнього бізнесу на відповідність зазначеним вище стандартам.

3. Рекомендації щодо методології та алгоритму проведення перевірки підприємств на відповідність стандартам корпоративної сталості. 

Вимоги до експертів/ток: 

Освіта та досвід: 

 • університетський ступінь із соціальних наук, статистики або суміжної галузі; 
 • досвід у відповідних сферах, таких як корпоративна соціальна відповідальність, аудит, трудове законодавство, права людини; 
 • досвід у розробці методологій оцінювання або проведення оцінювання буде вважатися перевагою. 

Бажані компетенції: 

 • аналітичні навички, розуміння ефективного тайм-менеджменту; 
 • наявність soft-skills; 
 • здатність нести відповідальність та приймати конструктивну критику; 
 • своєчасне виконання функцій, забезпечення результатів та складання звітності.  

Як податись: 

Кандидати мають подати наступні документи на адресу ivanna.vatral@madeinukraine.org: 

 • резюме; 
 • супровідний лист. 

 Будь-які запитання слід надсилати на вказаний вище електронний лист. 

Кінцевий термін подання заявок: 5 березня 2021 року. 

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку