Публікації

ЕРАМ: освіта, екологія та благодійність

15 червня

інші учасники

Сьогодні IT індустрія намагається неодмінно слідувати принципам сталого розвитку. Це практики, які не просто роблять бізнес «трендовим», а дозволяють йому функціонувати довгостроково і створювати необхідні умови для майбутніх поколінь. Яскравий тому приклад — ЕРАМ, IT компанія, що розробляє рішення практично для всіх галузей: автомобільної індустрії, онлайн- та роздрібної торгівлі, промисловості, фінансів, охорони здоров’я та страхування, розваг, медіа тощо.  

Український офіс ЕРАМ (компанія має офіси по всьому світу) співпрацює з понад 7500 спеціалістами. І практично всі вони у тій чи іншій мірі приймають участь у сталих ініціативах компанії. 

Перший досвід впровадження sustainable практик компанія отримала у 2006 році, коли в ЕРАМ стартували освітні University Programs. Це був успішний кейс, який об’єднав цілі бізнесу та мав позитивний вплив на суспільство. Адже молодь отримала можливість здобувати знання на базі компанії й в подальшому приєднуватися до реальних проектів. Бізнес, натомість, отримав доступ до талановитих спеціалістів, а це дуже важливо для ІТ-галузі, що динамічно розвивається. Результати тієї програми, за словами компанії, були приголомшливими: тисячі молодих українців стали конкурентними на міжнародному ринку праці. 

Системно розвивати свої sustainable практики EPAM Україна почала з 2017 року. Тоді ж у компанії був створений  відділ із корпоративної соціальної відповідальності, основним завданням якого і стало упорядкування усіх існуючих ініціатив для досягнення економічних, соціальних та екологічних цілей. 

Основні напрямки сталого розвитку в EPAM Україна це — освіта, екологія, підтримка ініціатив місцевих громад. У плануванні та підтримці соціальних ініціатив компанія орієнтується на Мету сталого розвитку Глобального договору ООН. Це важливо, бо сьогодні бізнес є невід'ємною частиною глобальної екосистеми. 

Освіта 

Компанія на постійній основі проводить декілька масштабних освітніх проектів. 

EPAM eKids — це освітня програма для дітей віком від 8 до 16 років. Вона заохочує навчатися програмуванню мовами Scratch, HTML/CSS і Python, розвивати логічні навички, комп’ютерне мислення й роботу в команді. Спочатку цей проект був створений для дітей спеціалістів, які співпрацювали з EPAM. Співробітники були та є тренерами та викладачами азів програмування на волонтерських засадах. Проєкт викликав надзвичайний резонанс. Охочих долучитися до програми викладачів набралося настільки багато, що в компанії прийняли рішення розширити ініціативу і навчати не лише «своїх» дітей, але підопічних фонду «Карітас». 

Ще один освітній проєкт від компанії: Join IT — це профорієнтаційний флешмоб, започаткований у партнерстві з IT-асоціаціацією України. Під час нього волонтери з провідних IT-компаній відвідують учнів 8-11 класів і розповідають про особливості своєї роботи. Заради створення захоплюючого освітнього процесу компанія залучає найкращих лекторів, які підтримують ідею вільного поширення знань серед дітей.  З 2016 року у проєкті взяли участь 150 шкіл та більш ніж 8500 дітей. 

Особлива гордість компанії  —  EPAM UNIVERSITY PROGRAM, власна університетська програма, що дає можливість студентам коледжів та університетів здобути конкурентоспроможні навички, необхідні для участі в глобальному ІТ-секторі після закінчення навчання. Під час навчання студенти Університетських програм ЕРАМ здобувають знання від провідних фахівців у різних галузях ІТ-індустрії і дістають досвід на реальних проєктах. Усі програми для junior проходять безкоштовно та передбачають проходження співбесіди на проєкти на фінальному етапі — у внутрішній лабораторії. За результатами співбесід 97% випускників програм отримують запрошення на junior позиції в ЕРАМ. 

Навчання проходить у співпраці з найбільшими університетами та технічними факультетами України. Зараз це більше 20 вишів у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Вінниці.  

Екологія 

Екологічні ініціативи, якими займаються працівники компанії — особлива гордість EPAM. 

Так, наприклад, в компанії сформувалась GREEN EPAM TEAM — це команда небайдужих до довкілля волонтерів, яка займається проєктами відповідно до концепції 3R (Reuse, Reduce, Recycle). Вони розробили такі проєкти як «Use your own cup / Guest Cup» та еко-флешмоб «Один смітник на всіх», спрямовані на зменшення використання одноразових пластикових виробів в офісах. У компанії переконані, що кожен несе відповідальність за свій вплив на навколишнє середовище. 

Також в компанії завжди святкують День Землі — особливе свято, під час якого EPAMівці зі своїми сім’ями, дітьми, друзями стають «опікунами» для дерев та роблять міста, в яких живуть зеленішими: висаджують дерева, кущі та квіти, прибирають парки. В компанії є віртуальна карта, на якій позначено усі дерева, висаджені EPAMівцями. 

Підтримка спільнот 

Це, мабуть, один з найбільших напрямків EPAM. Адже компанія намагається підтримати дуже багато благодійних ініціатив і бути корисною максимальній кількості нужденних та тих, хто потребує допомоги. 

У всіх офісах EPAM Україна постійно проходить акція «Шкільний портфелик» спільно з благодійними організаціями «Благомай» та «Карітас Київ». Завдяки цій ініціативі діти з малозабезпечених сімей та сиротинців по всій Україні отримують ранці й канцтовари для школи.  

Взагалі «пік» благодійних ініціатив в EPAM припадає на початок нового навчального року та перед днем святого Миколая. Спеціалісти завжди долучаються до збору канцтоварів перед 1 вересня, а також реалізовують мрії та бажання діток, котрі вони пишуть в листах до Святого Миколая.   

Окрім того впродовж року EPAMвці постійно допомагають дитячим будинкам, реабілітаційним центрам усіма можливими способами: закуповують іграшки, технічне обладнання, лікарські препарати, одяг.  

Також завдяки проєктам ЕРАМ в школах та інститутах оновлюється комп’ютерна техніка. Із навчальними закладами компанія працює через всеукраїнську організацію Code Club. В середньому в рік ЕРАМ передає в університети біля тисячі одиниць техніки, а також обладнує комп’ютерні класи в декількох школах. 

Компанія також бере участь у світовому проєкті «Міжнародний жіночий день» з метою сприяння гендерній рівності та підтримки жінок у технічних професіях. Серія івентів Women in Tech — це зустрічі для дівчат-підлітків у форматі ITGirls Talks, на яких успішні експертки, що співпрацюють з EPAM, діляться досвідом, розповідають свої історії та підтримують професійний і особистісний розвиток жінок в Україні. 

У квітні 2017 року в дитячому місті професій KidsWill (Київ) з’явилася станція EPAM, а з червня 2018 компанія пропонує безкоштовні екскурсії для дітей зі складними життєвими умовами. 

Благодійні ініціативи присутні навіть в реферальних програмах EPAM. Так, наприклад, в IT індустрії відомою є практика отримання бонусів (найчастіше це матеріальна винагорода) за рекомандованих на певну вакансію спеціалістів. EPAMівці частково або повністю передають свої бонуси на допомогу іншим. Саме за ці кошти, до прикладу, було куплено медичне обладнання в лікарню «Охматдит» та відремонтовано в Інституті серця. А це – врятовані життя маленьких та дорослих пацієнтів. 

«Ми вже звикли до наших соціальних ініціатив, адже вони стали частиною кожного з нас. Але дуже приємно, коли їх помічають інші», — кажуть в компанії. І справді, EPAM має великий список нагород, що свідчать про те, який великий внесок  вони роблять в sustainable розвиток міст та країни. «Ми слідкуємо за розвитком ринку сортування, за формуванням законодавчої бази, передумовами до циркулярної економіки. І не зупиняємося», — додають в компанії. А хіба це — не найголовніше? 

Дописи спецпроекту

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку