Публікації

LUSH: ручна робота та великі цінності

07 червня

інші учасники

Британський косметичний бренд LUSH — це не просто якісна косметика ручної роботи, а ще й по-справжньому sustainable компанія. Вона є прикладом впровадження 10 принципів Глобального договору ООН, має опубліковану політику рівності, використовує мінімум пакування для своєї продукції, не проводить тестування косметики на тваринах і вимагає дотримання таких самих принципів від своїх постачальників. «Змінити світ на краще» — одна із головних цілей бренду. Дізнаємось більше, як саме LUSH це робить.

Ще у 70-х роках шість співзасновників бренду — Мо та Марк Константини, Ровена Бьорд, Хелен Амброзен, Ліз Беннет та Полом Грівз — об’єдналися, щоб створювати косметику, яка б не лише доглядала за кожною клітинкою тіла, але й сприяла косметичній революції, змінюючи свідомість у споживанні. І в них вийшло — тисячі людей замовляли продукцію поштою. На жаль, через деякий час компанія перестала існувати. Проте в 1995 році бренд LUSH знову з'явився на косметичній мапі світу. Перший магазин відкрився в місті Пул, другий —у Лондоні. Обидва процвітають і до сьогодні,  до них додалося ще 950 у більш ніж 50 країнах світу, включаючи Україну. А LUSH став легендою: завдяки інноваційним формулам, якісним продуктам та непохитним етичним принципам. 

10 принципів Глобального договору ООН, серед яких принципи щодо прав людини, трудових відносин, навколишнього середовища, протидії корупції лягли в основу етичних політик компанії LUSH.  

Толерантність, гендерна рівність та права людини 

Бренд менеджерка LUSH в Україні Олени Сургай розповідає, що толерантність — один із принципів роботи компанії. Тут працюють люди різного віку, статі, професій,  кольорів шкіри, віросповідань, сексуальних орієнтацій. Так, серед співробітників є люди з інвалідністю, переселенці з Криму і Донбасу, багатодітні мами, представники ЛГБТ-спільноти. Політика рівності допомагає і в роздрібному бізнесі: бо, наприклад, різноманітність серед продавців (за віком, статтю, зовнішністю тощо) допомагає покупцям знайти того, хто йому ближче, і у кого йому комфортніше отримати консультацію. 

LUSH регулярно дозволяє проводити агітаційні кампанії організаціям, що працюють в області прав тварин, прав людини і захисту навколишнього середовища, у вітринах своїх магазинів. До прикладу, у червні 2015 року у магазинах LUSH по всьому світу проходила акція в підтримку загального визнання і рівності прав людини членів ЛГБТ-спільноти. У магазинах покупцям задавали питання: «А що, якби ваша любов була нелегальною?» і пропонували викладати фото в соціальні мережі з золотим милом LUSH. Продукт випустили спеціально для збору коштів на підтримку цієї кампанії. На милі був напис #GayIsOK («Бути геєм нормально»). В ході акції було зібрано понад 250 тис. фунтів і отримано понад 30 млн. фото з хештегом #gayisok. 

«Ні» тестуванню на тваринах! 

Вся продукція LUSH на 100% вегетаріанська і на більш, ніж 85% підходить для веганів. Компанія не тестує косметику на тваринах і не купує інгредієнти у компаній, які будь-яким чином пов'язані з жорстокістю і експлуатацією тварин. 

За статистикою, при розробці нових видів косметики в світі щорічно гине 8 мільйонів піддослідних тварин. Це одна з причин, чому LUSH свідомо відмовляється закуповувати інгредієнти у постачальників, які проводили або брали участь у випробуваннях на тваринах. Компанія вболіває за інновації і заохочує постачальників проводити випробування на безпеку з використанням альтернативних методів тестування. Так, наприклад, у 2012 році бренд заснував щорічну премію LUSH PRIZE (250 тисяч фунтів) для фінансування та підтримки вчених, що розробляють безпечні та екологічні методи тестування.   

LUSH веде боротьбу за припинення тестів на тваринах у співпраці з The Human Society International (HSI), однією з найбільших міжнародних організацій, яка займається захистом тварин.  

Благодійність 

Добрі справи — той напрямок компанії, до якого LUSH старається максимально долучити своїх клієнтів та покупців. Так, наприклад, купуючи лосьйон «Чаріті Пот», покупець може бути впевненим, що 100% коштів з його продажу перераховується на підтримку проектів локальних спільнот та організацій України, які працюють у сферах захисту тварин; навколишнього середовища; прав людини (соціальної справедливості, рівних прав для усіх). 

Гранти «Чаріті Пот» виділяються в межах від 10 до 100 тисяч гривень на проект, а середня сума коливається у розмірі від 30 до 50 тисяч гривень. Кошти спрямовані на проекти, які не суперечать цінностям і етичним принципам компанії і виступають за права веганів, вегетаріанців і тварин; боряться з вівісекцією; підтримують стерилізацію бездомних тварин; допомагають заповідникам, де знаходятся тварини, які не зможуть вижити на волі.  

Ручна робота 

«Ручна робота» — один з принципів компанії, яким вона дуже пишається. У виробництві косметики LUSH люди — це першооснова. Саме тому на лицьовій наклейці, розміщеній на готовому виробі бренду, міститься не тільки код партії, але й портрет майстра — це знак схвалення та шани за його роботу. 

Як люблять повторювати у компанії, в майстрів LUSH весь світ на кінчиках пальців. Це означає, що їх навички цінні в будь-якій країні. Бренд дуже серйозно ставиться до питань постійного навчання та розвитку своїх працівників, розширення їх світогляду та турботи про їх здоров'я. 

Джейсон Мюллер, міжнародний директор з виробництва LUSH, каже: «Знайти будівлю для фабрики досить легко, її також нескладно підготувати. Найскладніше — знайти команди людей, які складаються з добре навченого персоналу та сумлінного керівництва. Наш бізнес повністю пов'язаний з людьми — це наш найбільший актив. Ми даємо можливість досвідченим майстрам подорожувати та навчати інші команди по всьому світу. Вони також можуть переїхати в країни, якщо забажають. Ми віримо, що в світі стрімкої автоматизації, ручна праця людей була, є і залишиться одним з найкоштовніших ресурсів, наповнених чистою людською енергією. Кожен раз, використовуючи нашу ароматну косметику, згадуйте цей приємний факт та, можливо, посміхніться зображенню людини на стікері — вона з любов'ю створювала цей продукт саме для вас». 

LUSH фабрики працюють не лише в Англії, але й в Дюссельдорфі, Загребі, інших містах та країнах. Це важливо для того, щоб використовувати максимально свіжі продукти з локальних ринків, а також щоб скоротити викиди вуглекислого газу під час перевезення. 

«Оголена» продукція 

LUSH є новатором у пакуванні, і надає перевагу створенню «оголених» продуктів. Це означає, що більше половини засобів компанії створюються у твердому вигляді — піни, шампуні, гелі, кондиціонери для тіла, олії для тіла… Такий підхід несе величезну користь для навколишнього середовища. Наприклад, кількість твердих шампунів у лише одній вантажівці для перевезення ідентична кількості рідких шампунів у п’ятнадцяти (!) таких самих вантажівках. Розумна логістика означає менший рух на дорогах та менший вуглецевий слід.   

Там, де не обійтися без пакування, використовується перероблений пластик, який можна здати на вторинну переробку. Наприклад, коли клієнт замовляє продукцію онлайн, його замовлення пакується в перероблену та придатну для повторного використання картонну коробку та виставляється на пакувальні полички, виготовлені з кукурудзяного крохмалю під назвою Eco Flo. Це матеріал, що піддається біологічному розкладанню як у воді, так і в ґрунті.  

«Оголеність» продуктів також забезпечує свободу від необхідності використання додаткових консервантів. Справа в тому, що бактерії потребують певних умов для розвитку, наприклад, водного середовища. Ось чому у формулах рідких продуктів використовуються консерванти – для запобігання розмноження бактерій та подовження терміну придатності. Тверді, «оголені» продукти зроблені практично без води, а отже не потребують додаткових консервантів. Вони наповнені органічною олією какао, закупленою згідно з законами Справедливої Торгівлі  (громадський рух, що відстоює справедливі стандарти міжнародного трудового, екологічного та соціального регулювання). Олія зберігає їх твердими при кімнатній температурі — це також ускладнює розмноження бактерій. А такі універсальні інгредієнти як глина, каламін, каолін, мед та гліцерин, можуть бути додані без зміни форми твердого продукту й також виконують додаткову функцію захисту від бактерій. 

Співзасновник LUSH Марк Константин стверджує: «Пакування — це сміття! Занадто довго всім нам доводилося страждати від його надмірної кількості. Тепер, коли реальні фінансові та екологічні витрати стають очевидними, клієнти вимагають від виробників та роздрібних продавців, скоротити кількість пакування. Такі компанії, як наша, повинні мислити етично та пропонувати покупцям інновації, які дозволять їм купувати дійсно «оголені» продукти». 

Ці слова підкріплені особливим магазином Naked Lush Shop у Мілані, який відкрився у 2018 році. Тут продається лише косметика без упаковки. Замість того, щоб сканувати етикетки, відвідувачі сканують продукти, використовуючи нову технологію розпізнавання продуктів у вигляді додатку #LushLens, який надає всю необхідну інформацію прямо у смартфоні.  

Станом на 2019 рік, 65% всієї продукції LUSH повністю позбавлені пакування та «оголені». У найближчих планах — зробити так, щоб без упаковки були усі продукти. Окрім цього LUSH хочуть створювати ще більше концептуальних, новітніх, інтерактивних магазинів, де все  можна спробувати, протестувати, взяти участь в різних майстер-класах і стати глядачем особливих перфомансів. Ну і звісно, удосконалюватись, надихати інших бути sustainable — це глобальні плани LUSH на найближчі роки.  

 

Дописи спецпроекту

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку