Публікації

Зелений бізнес Green for you: екологічність у всьому

08 квітня

інші учасники

Розпочати життя та бізнес з нуля на новому місці, і при цьому за короткий час стати успішними та sustainable – такий приклад компанії Green for you справді надихає та мотивує!

Сестри Валентина Денисенко та Тетяна Чернікова – переселенки, які зараз живуть та працюють на Харківщині, у невеликому селищі Мовчани. Саме тут знаходиться їх ферма по вирощуванню мікрогріну та салатних трав. На 300 м² партнерки культивують горох, капусту кейл, мізуну, мангольд, редис, бораго, льон, соняшник… Мікрозелень користується великим попитом, як декор страв у ресторанах, а останнім часом культура вживання мікрогріну стає все популярнішою і в домашніх умовах! Адже це корисно і здорово!

Як все починалось?
Першою з Донецька до Харкова у 2014 році переїхала Валентина. Тетяна приєдналась до неї у 2016. Сестри, які раніше працювали, як наймані працівники, вирішили, що тепер хочуть займатися власною справою, а агробізнес — один із надзвичайно перспективних напрямків в Україні. Рік дівчата навчалися у школі тепличного господарства в Хмельницьку, і згодом, у рамках проекту «Професійний розвиток Харкова» виграли невеликий грант (близько 29000 гривень). Родина орендувала будинок та ділянку в Мовчанах, що під Харковом, і розпочала виробництво. Ось так, без будь-яких знайомств, великих фінансових вливань, а лише із великим бажанням створювати щось корисне народилася компанія Green for you.


На сьогодні Green for you виробляє близько 300 кг зелені в місяць, яку реалізовують в ресторани. Окремо на домашньому виробництві формують мікси — набори мікрогріну. Їх невеликі партії регулярно замовляють магазини. Мікси поєднані за порадами дієтологів: набори для спортсменів, для любителів гострого або солодкого присмаку.
Як кажуть сестри, в маленьких паростках різних культур сконцентровано багато вітамінів та мікроелементів, набагато більше, ніж у дорослих рослинах. А основне — для вирощування мікрогріну не потрібна земля та багато місця, це можна робити в умовах домівки, і технологія досить проста, така, що навіть діти можуть з нею впоратися. Під час вирощування Green for you не використовує жодних стимуляторів росту чи хімічних добрив: лише безпечні біозасоби, які не шкодять довкіллю чи здоров'ю людей. 
Філософія компанії — усвідомлене споживання. Саме тому сестри починають виробляти й суміжні екологічні товари, такі як еко-сумки та багаторазові захисні маски, тим самим зменшуючи негативний вплив на довкілля. 

Маленькими кроками до великої мети
Велику увагу Green for you приділяють правильній переробці відходів та сортуванню сміття. Усе, що можна компостувати, компанія утилізує, таким чином зменшуючи забруднення навколишнього середовища від процесів свого виробництва.
Green for you також проводить роботу і з екоупаковкою. На жаль, мікрогрін не придатний до тривалого транспортування та зберігання у паперовій упаковці, тому компанії доводиться використовувати пластик. Проте, вже зовсім скоро для бренду розроблять більш екологічне пакування з хорошими транспортними властивостями. Окрім того, Тетяна та Валентина завжди йдуть назустріч, якщо клієнти просять привезти їм мікрогрін без пакування. Таким чином вони теж підтримують відповідальне споживання. 
Екологічність для Green for you — це не лише продукція, яку вони виробляють. Екологічність має бути у відносинах з постачальниками та робітниками. Тому сестри приймають на роботу людей незалежно від статі, віку чи сімейного стану. Навпаки, перевагу надають людям з соціально незахищених верств населення, жінкам з дітьми, людям з інвалідністю, тим, хто залишився без домівки. Забезпечують їм належні умови праці: гнучкий графік, трансфер до місця роботи, безкоштовне забезпечення продукцією власного виробництва. До речі, компанія отримала винагороду «Індекс корпоративної рівності» серед малих підприємств у 2020 році. Як кажуть Валентина та Тетяна, ця нагорода дуже важлива для них. Адже вона показує, що розмір та об’єми виробництва компанії не мають значення – бути свідомим, соціально відповідальним та sustainable може бути будь-який бізнес.
Водночас велике значення для компанії має соціальний внесок. Уже три роки Валентина і Тетяна займаються з дітьми з синдромом Дауна і навчають їх вирощувати мікрогрін та правильно харчуватися. Сестри дуже пишаються тим фактом, що коли під час карантину припинилися заняття, 9 дітей продовжили вирощувати мікрозелень вдома для себе і своєї родини. 
Місія Green for you — забезпечити населення безпечними та корисними продуктами харчування та сформувати в дітей правильні харчові звички для загального оздоровлення нації. Культура правильного здорового харчування повинна жити в кожній оселі та родині. 
Підприємниці безкоштовно передають товар медикам, дітям, людям похилого віку, онкохворим. Нещодавно вирішили збільшити стандартні бокси з мікрозеленню на 40%. У важкі часи Тетяна та Валентина вважають своїм обов'язком підтримати здоров'я інших.

Постійний розвиток
Як кажуть сестри, вони не припиняють навчатися. Це стосується як бізнесу, його розвитку та стратегій, так і соціальних тем. Одне з останніх навчань вони пройшли в Українській соціальній академії, де представили свій проект про створення шкільних сітіферм. Ініціатива має на меті вирощування школярами у класах мікрозелені. Тетяна і Валентина впевнені, що таким чином діти зможуть полюбити цей процес, побачити результат своєї праці і, можливо, хтось в майбутньому теж захоче займатися подібною справою. Проект сестер став переможцем, зовсім скоро отримає фінансування і в перших  трьох школах почнуть діяти класи з сітіфермами!
Серед найближчих планів Green for you — розвиток напрямку вирощування мікрозелені на всеукраїнському рівні. Вони хочуть продовжувати провадити освітні програми, навчати дітей, забезпечувати себе та родини корисними продуктами харчування. А ще, розвивати сільську місцевість через взаємодію з органами місцевого самоврядування. Бо саме в селі вони бачать великий потенціал, і хочуть, щоб місцеве населення жило та працювало в комфортних умовах! 
Коли запитуєш сестер, що їх мотивує, вони відповідають: «Ти робиш ці справи, не для того, щоб похвалитися, а тому, що тим цим гориш. Тому, що поруч є однодумці, які підтримують твою ідею! І з якими не страшно нічого! І навіть коли важко – потрібно просто згадати, скільки всього доброго несе твоя справа. Згадати , посміхнутися і продовжувати рухатись далі!» 
 

Дописи спецпроекту

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку