Публікації

Grove Collaborative: як рітейлер може бути sustainable

29 березня

інші учасники

Персоналізовані підписки з доставкою косметичних та побутових товарів набувають все більшої популярності у світі. Це зручно, економно і ви завжди можете бути в курсі всіх новинок. Принцип роботи такого сервісу простий: оформлюючи платну підписку, ви щомісяця отримуєте посилку з корисними, потрібними та цікавими товарами різних брендів: косметикою, товарами для дому, особистої гігієни, немовлят, дітей та домашніх тварин. 

І здавалося б, як може посередник, який просто відбирає для вас косметику, чи товари гігієни, бути sustainable? Американська компанія Grove Collaborative доводить: неважливо, який бізнес ви ведете, бути свідомим та відповідальним не тільки можна, але й треба! 

Компенсація за шкоду 

Все, що продає Grove Collaborative, відповідає суворим стандартам щодо нетоксичності, ефективності, стійкості та сертифіковано компанією Leaping Bunny (маркування, яке означає, що у складі товару немає хімічних речовин, і продукція абсолютно безпечна для здоров’я). Компанія доставляє товари таких брендів як Seventh Generation, Method, Mrs. Meyers, Zarbees, Babyganics, Burt’s Bees, Yes To, а також продукти власного виробництва. «Sustainability — в серці всього, що ми робимо», — кажуть у Grove Collaborative. Філософія компанії — створювати світ, де продукти домашнього вжитку насправді корисні для здоров'я людей та навколишнього середовища. І якщо товар можна обрати за правильним та безпечним складом, то як бути з упаковкою, яка зазвичай складається з пластику?! Grove Collaborative знайшли вихід, як компенсувати розповсюдження пластику, вуглецевий слід при транспортуванні та інші негативні явища, які виникають при діяльності того чи іншого бізнесу. Компанія зосередилася на трьох основних сферах: пластик, дерева та вуглець. 

  • Пластик 

Grove є першим (і єдиним) plastic neutral рітейлером у світі. Що таке plastic neutral? Це означає, що увесь створений або проданий пластик компанія нівелює такою ж кількістю пластику, який вона вивозить з навколишнього середовища та перероблює. Так, Grove Collaborative за кожну унцію пластику, направлену клієнту, таку ж кількість пластику «виловлює» з океану через партнерів Plastic Bank (компанія, що займається проектами по запобіганню забруднення світового океану). А до 2025 року Grove Collaborative планує стати plastic-free, тобто відмовитись від пластику взагалі. «CEO, які заявляють, що вони зменшать свій негативний вплив на навколишнє середовище до 2050 року, на жаль, не буде, коли настане ця дата. До 2025 року Grove буде на 100% без пластику. І я зможу це побачити», — так коментує реальність своїх планів CEO і співзасновник компанії Стюарт Ландесберг.  

Також Grove Collaborative випускають свою продукцію, яку фасують у plastic-free упаковку. Так, наприклад, засоби для миття посуду з рослинним складом в п’ять разів краще очищують посуд від бруду та жиру, ніж їх мас-маркет аналоги. Продукція випускається у форматі концентратів, які достатньо змішати з водою у багаторазовому флаконі-розпилювачі — теж від Grove. 

  • Дерева 

У Grove Collaborative вважають, що відновлення лісів має вирішальне значення для охорони навколишнього середовища і своїм обов’язком вважають посадити 1 мільйон дерев до 2022 року. У компанії є спеціальна лінійка Seedling by Grove — це продукти, вироблені без використання паперу, наприклад з бамбуку та інших стійких волокон. За допомогою програми Seedling Grove Collaborative не тільки уникає вирубки дерев, але й висаджує ліси у партнерстві з Фондом Arbor Day (некомерційна організація, що займається посадкою дерев). Станом на 2020 рік Grove Collaborative посадили більш, ніж 365 тисяч дерев, а до 2022 року вони планують збільшити цю цифру до 1 мільйона. Як кажуть в Grove, коли ці дерева виростуть, вони  щорічно збиратимуть 66 тон вуглецю. 

  • Вуглець 

Grove Collaborative повністю компенсує викиди, які утворюються під час доставки товарів, за допомогою проектів, що виводять еквівалентну кількість вуглекислого газу з атмосфери. Компанія робить це, підтримуючи ініціативи щодо збереження лісів, відновлюваної енергетики та відходів енергії. Крім того, усі приміщення та офіси Grove працюють на відновлюваній енергії, придбаній через місцевих постачальників комунальних послуг, або підтримують проекти сонячної енергетики шляхом придбання еквівалентних кредитів на відновлювану енергію. Партнери, з якими Grove Collaborative працює, щоб компенсувати викиди вуглецю, — Native Energy та Natural Capital. Це провідні постачальники компенсації вуглецю як для приватних осіб, так і для бізнесу. Їхні прогресивні програми виходять за рамки звичайного скорочення викидів, компанії застосовують комплексний підхід до сталого розвитку, включаючи регенеративне сільське господарство, нарощування стійкості в ланцюгах поставок, збереження та відновлення лісів та біорізноманіття. 

Замовляй та будь свідомим! 

Як стверджують в Grove Collaborative, кожен з товарів, які вони доставляють, можна купити на Amazon. Проте, саме завдяки компанії клієнти можуть компенсувати шкоду від пластику та вуглецевого сліду. Тобто Grove Collaborative — це своєрідна екологічна альтернатива для свідомих споживачів. І як свідчить ріст компанії, людей, які хочуть бути sustainable, в Америці стає з кожним роком все більше. У 2016 році в бренд вклали 150 мільйонів доларів, а вже у 2020 році дохід Grove Collaborative оцінили в 1 мільярд доларів! Звичайно, цьому посприяла також шалена популярність доставок у час карантину. Проте, погодьтесь, приємно знати, що саме ваша покупка шампуню чи крему для рук допомагає дістати з океану пластик і зробити світ чистішим! 

Дописи спецпроекту

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку