Публікації

Levi Strauss & Co.: екологічна революція у світі деніму

22 березня

інші учасники

Про легендарну компанію Levi Strauss & Co. знає весь світ, джинсовий одяг цього бренду асоціюється, перед усім, з якістю та комфортом. В останнє десятиліття — ще й з глобальними sustainable політиками, які роблять бренд екологічним лідером у fashion світі.

Влітку минулого року Levi’s (одна з торгових марок Levi Strauss & Co.) випустила найекологічніші джинси з коли-небудь створених брендом. У складі революційних моделей —  органічна бавовна та новий натуральний матеріал, який називається циркулоза (Circulose). 

Модний прорив 

Найбільш екологічна та sustainable лінійка джинсів Wellthread з’явилася після п’яти років досліджень, тестувань та експертиз. Партнером проекту стала шведська компанія Re: newcell, яка й виробляє матеріал Circulose.  

 

Циркулоза – це специфічний матеріал, перероблений з викинутого бавовняного текстилю зношених джинсів. У процесі його створення непотрібна тканина розщеплюється у воді, а колір видаляється за допомогою екологічно чистого відбілювача. Після висихання цієї суміші виходить лист циркулози, який перетворюється у віскозне волокно. Його з’єднують з бавовною і вплітають в нову тканину. 
Кожна пара джинсів лінійки складається з 20% циркулози, 20% — віскози та 60% —  органічної бавовни.  
Згідно зі звітом британського фонду Еллен Макартур індустрія моди сьогодні використовує величезну кількість нових волокон – близько 53 мільйони тон на рік. Ось чому повторне використання старих тканин має вирішальне значення в збереженні природних ресурсів. Виробництво джинсових виробів є екологічно відповідальним, оскільки для виробництва однієї пари джинсів потрібно більш, ніж 2500 літрів води. Переробляючи старі моделі, можна скоротити водний, вуглецевий і хімічний слід товару. Цим і керувалися Levi’s — у процесі виготовлення виробів Wellthread витрачається менше води, хімікатів та CO2. Кожен елемент джинсів — від обробки до ниток — розроблений так, щоб надалі його можна було повністю переробити, і в кінцевому рахунку створити новий продукт. 

«Ці моделі є втіленням нашого бачення циркулярної практики створення одягу. Ми хочемо переробляти джинси Levi’s без шкоди якості. Завдяки співпраці з Re:newcell процес переробки одягу, безумовно, просувається у правильному напрямку. Також ми прагнемо, щоб кожна модель бренду зберігалася якомога довше — бо саме це основний принцип slow fashion», — пояснила Уна Мерфі, старший дизайнер з інновацій Levi's. 
У колекцію Wellthread увійшли дві пари джинсів: жіночі High Loose та чоловічі класичні 502. Роздрібна ціна на них становить приблизно 160 доларів США. 

Лідер стійкої моди 

«Ми несемо відповідальність за соціальні та екологічні наслідки нашої продукції та діяльності, безперервно удосконалюючи технології виробництва та дбаючи про навколишнє середовище», — так починається sustainable звіт на сайті Levi Strauss & Co.  

Sustainable політики бренду основуються на п’яти основних положеннях: 

  • Вода.  

В компанії завжди наголошують, що вода є надзвичайно важливою для бізнесу та людей по всьому світі, і що корисна для використання вода на планеті стає дефіцитною. Саме тому бренд постійно працює над зміною способу використання водних ресурсів та загального мислення галузі з цього приводу. Вирішуючи питання споживання води, дизайнери та технологи компанії розробили програму Water Levi Strauss & Co. вдалось заощадити понад 3,5 мільярди літрів води та переробити 1,5 мільярди літрів. До 2025 року компанія планує вдвічі зменшити споживання води у регіонах, де питання водних ресурсів стоїть найбільш гостро.  

  • Клімат 

Levi Strauss & Co. продовжує працювати над кліматичними ініціативами, оголошеними у 2018 році, які мають на меті боротьбу з глобальним потеплінням. Компанія взяла на себе зобов'язання зменшити викиди вуглецю на 90% у власних та орендованих об'єктах та на 40% по всьому світовому ланцюжку поставок до 2025 року, переходячи таким чином на 100% відновлювану енергію. Згідно звітів бренду, до кінця 2018 року вони вже досягли позначки у 72%. Екологічні перевозки, будівництво власних сонячних електростанцій, партнерство з постачальниками, які невпинно шукають шляхи покращення ефективності використання води та енергії, участь в локальних та світових програмах по зменшенню вуглецевого сліду — усі ці кроки тільки підтверджують оптимістичні дані, які оприлюднює компанія у своїх звітах. 

  • Бавовна 

LS&Co. постійно шукає більш стійкі джерела бавовни, яка складає 91% сировини для виробництва їх продукції. Бренд співпрацює з організацією Better Cotton Initiative (BCI), яка допомагає фермерам знайти більш продуктивні методи вирощування бавовни та ергономічного використання води. На кінець 2019 року 83% відсотки усієї бавовни, яка надійшла в LS&Co. — була від sustainable постачальників. Найближчим часом бренд має намір досягти позначки 100%.  

  • Використання хімікатів 

У 2019 році разом з іншими лідерами галузі (Nike, H&M та C& A) LS&Co. розробили єдиний стандарт хімічного скринінгу. Ця програма допомагає компаніям зрозуміти потенційний вплив хімічних речовин на здоров’я та навколишнє середовище ще до їх надходження на виробництво і знайти альтернативи для заміни. Вже за перші 10 місяців 120 ключових постачальників тканин та 200 постачальників хімічних речовин компанії впровадили цей скринінг у свої процеси. 
Протягом багатьох років Levi Strauss & Co. розробляє ініціативи щодо вилучення хімічних препаратів зі свого ланцюга поставок. У 2018 році компанія оголосила про проект F.L.X. — новий трансформаційний процес обробки джинсів, який призведе до більш стійкого ланцюжка поставок та хімічно чистіших джинсів. 
На початку 2020 року бренд оголосив про нову методологію, розроблену спільно з глобальним постачальником програмного забезпечення для управління хімічними речовинами Scivera та міжнародною лабораторією аналітичної хімії NimkarTek Technical Services Pvt Ltd. Ця методика стане новаторською у перевірці та відстеженні хімікатів у світовому ланцюгу поставок.  
Також на початку 2020 року Levi Strauss & Co. підтвердили, що виконали зобов’язання щодо проекту Zero Discharge of Hazardous  (нульовий рівень небезпечних речовин), які вона взяли на себе у 2012 році, підписавши угоду Greenpeace Detox Solutions. 

  • Люди.  

У 2011 році LS&Co. започаткувала ініціативу Worker Well-well, спрямовану на покращення життя чоловіків та жінок, які працюють у компанії по всьому світу. Спеціально створені програми вирішують питання, пов’язані зі здоров’ям, фінансовою безпекою та гендерною рівністю. З кожним роком ініціатива доповнюється новими програмами та можливостями, що робить компанію одним із кращих роботодавців у світі. 

Що ще? 

У жовтні минулого року Levi Strauss & Co повідомили, що планують перепродавати вживану продукцію на власній платформі з метою скорочення відходів джинсової тканини. Нова ініціатива отримала назву, яка говорить сама за себе — SecondHand. Програма дозволить покупцям здавати старі речі бренду в обмін на подарункові карти номіналом від $15 до $25 в залежності від стану принесених речей. Після цього покупці можуть також купити джинси і куртки з перероблених матеріалів. Ціни на речі будуть варіюватися від $30 до $100. 

У цілому, новий ресейл-майданчик, який буде запущений на levi.com, забезпечить всебічний екологічний шопінг. За оцінками експертів Levi's, покупка пари джинсів на вторинному ринку дозволяє заощадити 80% вуглецю в порівнянні з покупкою нової пари. 
Здається, не проходить і місяця, щоб  LS&Co. не презентували чергову sustainable ініціативу. Компанія в буквальному сенсі керує цим напрямком у своїй галузі. І що найголовніше – надихає та дає приклади іншим бізнесам, як бути стійкими, свідомими та відповідальними. Великі та маленькі кроки, проекти з залученням високих технологій та прості програми зі збору старого одягу – усе це справді допомагає зробити світ кращим, чистішим, екологічнішим та зберегти нашу планету.  

Дописи спецпроекту

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку