Публікації

Filippa K: що таке кругова мода

09 березня

інші учасники

Скандинавська мода у більшості українців асоціюється з брендом H&M. Проте, якщо говорити про sustainable бренди, то одним з найпомітніших гравців fashion сфери є шведська компанія Filippa K. Філіпа Кнутссон, ідейна натхненниця Filippa K, заснувала свій бренд на початку 90-их. Він став однією з перших ластівок скандинавського мінімалізму high street. Це базовий гардероб для тих, хто втомився від надмірного споживання. Компанія створює колекції одягу та аксесуарів за категоріями Woman, Soft Sport та Man, і представлена на двадцяти ринках по всьому світі. Filippa K демонструє інноваційні технології, використовує тільки якісні матеріали, старанно відслідковує усі ланцюги поставок та задає тренд slow fashion. І найголовніше: не приховує формули успішного бізнесу, відкрито показуючи свої sustainable політики та публікуючи щорічні звіти з промовистими кейсами та цифрами. Дізнаємось і ми більше про те, як бути водночас модним, екологічним та успішним?!  

Свідоме споживання у тренді 

Бізнес-напрямок, за яким рухається Filippa K. — концепція кругової моди. Вона виражається у 4 основних аспектах:  

  • Зменшення 

Місія Filippa K — свідоме споживання: бренд заохочує всіх інвестувати в одяг високої якості, який можна носити і любити довгі роки. Класичні моделі, гарні фактури, високоякісні тканини сприяють тому, що Filippa K ніколи «не виходить з моди», а речі й через декілька років мають вигляд щойно куплених. Таким чином, не потрібно щосезону поповнювати свій гардероб, провокуючи гіперспоживання та шкодячи навколишньому середовищу.  
Згідно з дослідженням Mistra Future Fashion, вплив на довкілля (вуглецевий слід, використання ресурсів та утворення відходів) одягу може зменшитися майже на 50%, якщо подвоїти середню тривалість його використання. У 2019 році Filippa K зробила онлайн-опитування серед своїх споживачів, щоб оцінити період використання та носіння виробів бренду. Як кажуть в компанії, ці дані їм були необхідні, щоб зрозуміти, чи збігається їх бачення slow fashion з поглядами шведок у розрізі сучасних тенденцій швидкої моди. Результати опитування, в яких прийняли участь 1069 шведських жінок, виявились досить обнадійливими. Дві третини опитуваних — клієнти Filippa K більш ніж 5 років, а одна п’ята не зраджує бренду понад 20 років! Одна з таких клієнток написала, що має джинсову спідницю, яку придбала в середині 90-х і досі одягає її кілька разів на місяць цілий рік. На момент опитування клієнти все ще використовували 83% виробів Filippa K, і кожен предмет одягу носили в середньому 75 разів. Коли їх запитали про виріб, який вони одягають найчастіше, середній показник кількості застосувань зріс до 125. Подібне дослідження, проведене у Великобританії в 2015 році, повідомляло, що більшість модних покупок «бачать світ» в середньому сім разів. Судячи з цього дослідження, одяг Filippa K носять у середньому в 10 разів більше, ніж типові для жіночої моди вироби. І все — завдяки якісним моделям, які завжди «на часі». 

  • Відновлення 

У Filippa K впевнені, що завжди краще відремонтувати одяг і продовжити термін його експлуатації, аніж купувати новий. А гарний догляд за своїм гардеробом  допоможе прослужити йому довгі роки. У своїй комунікаційній стратегії Filippa K велику увагу приділяє інформуванню постійних та потенційних клієнтів щодо найкращого догляду та «ремонту» одягу. Це поради, корисні матеріали на всіх офіційних ресурсах бренду, семінари у Стокгольмі, а також спеціально створені відділи сервісу у фірмових магазинах Filippa K. Бренд робить усе можливе, щоб кофтина, чи спідниця, якщо на ній з'явилися зачіпка, чи дірка – не полетіли в корзину, а отримали друге дихання.  Підвищуючи обізнаність людей, бренд не тільки продовжує термін служби одягу, але й допомагає мінімізувати його вплив на довкілля під час періоду користування.  

  • Повторне використання 

У Filippa K активно використовують  матеріали попередніх колекцій та відходи від виробництва для створення нових виробів. «Найкращий спосіб для вас, як споживача, зменшити свій вплив на навколишнє середовище — це користуватися одягом тривалий час, не викидати, а віддавати його на благодійність та робити покупки тільки тоді, коли це насправді потрібно»,  — кажуть у Filippa K. З 2008 року в Стокгольмі працює магазин «Secondpand» Filippa K, куди люди можуть здати використаний (але у гарному стані!) одяг із попередніх колекцій бренду. У 2015 році була запущена програма  Collect: клієнти можуть принести в магазин одяг, який їм не потрібен і отримати знижку на наступну покупку. В 2019 році бренд також провів подію «Second Life» Collect Pop-Up. Це була тижнева акція, протягом якої покупці могли придбати речі, які раніше були принесені в магазини в рамках програми Collect. Також клієнти могли купити вироби, які були створені командою Filippa K зі старого чи уживаного одягу. Завдяки події за цей період обсяг трафіку та доходів магазинів зріс у 5 разів порівняно зі звичайними показниками. 

  • Переробка 

Filippa K намагається раціонально працювати з усіма відходами,  які з’являються у процесі виробництва, створюючи з них нову сировину та вироби. Бренд, наприклад, співпрацює з постачальником в Італії, який переробляє обрізки від бавовняного одягу в нову пряжу. У 2019 році на переробку до Італії було відправлено 6311 кг відрізів вовняної тканини. 

Компанія постійно проводить дослідження у своїй екосистемі, визначаючи ланки, що потребують удосконалення. Так, наприклад, у 2018 році було виявлено велику кількість відходів у… логістиці, а саме в транспортних ременях для перевезення промислових вантажів. Після проведених досліджень було вирішено, що ремені, виготовлені з 100% поліестеру — це ідеальна сировина для виготовлення оздоблення одягу!  

Великі плани 

Як соціально відповідальний бренд, Filippa K постійно інформує клієнтів про свою діяльність та ділиться планами. І це не просто «голосні» слова, а цілком реальні кроки, підтверджені конкретними фактами. То що ж слід очікувати від Filippa K у найближчі десять років? Згідно заяв компанії, наступне: 

1. Тільки sustainable матеріали, що підлягають вторинній переробці, для всієї продукції. 

2. Повний контроль та прозорість у всьому ланцюжку поставок. 

3. Ефективність використання ресурсів — виробництво лише дійсно необхідних товарів та закупівля чітко визначеної кількості сировини. 

4. Гарні та справедливі умови праці для всіх людей, які працюють з продукцією Filippa K. 

5. Довготривалі стосунки з партнерами та прибуток для інвестування в органічне зростання Filippa K. 

Цілком очевидні, на перший погляд, кроки, говорять про те, що навіть sustainable брендам потрібно постійно докладати зусиль, щоб бути на 100% свідомими. Це — безперервний процес, у якому задіяному багато учасників: виробники сировини, постачальники, сам бренд і навіть клієнти.  

Як каже sustainable експерт Анна Брісмар у сучасних реаліях fashion бренди мають створити три основні умови для підтримки більш стійких практик споживання. 

Перша: надання споживачам  широкого доступу до sustainable продуктів. Зручні сайти, широка мережа магазинів, присутність на усіх мережевих онлайн майданчиках — з цим Filippa K усе добре. 50 фірмових магазинів, 700 преміум-ліній в роздрібних торгових точках та універмагах, можливість купити товар з будь-якого куточка планети — бренд робить все, щоб бути доступним своєму споживачеві.   

Друга: модний бізнес повинен заохочувати своїх споживачів ремонтувати, переробляти та берегти речі. Концепція «відновлення» з її сервісами ремонту, recycle програмами — невід’ємна частина діяльності Filippa K. 

Третя: споживачам потрібно набагато більше розуміти виробничі процеси та загальний ланцюг поставок своїх улюблених брендів. Розуміючи важливість цієї умови, Filippa K прагне досягти повної прозорості у своїй діяльності. Наприклад, щоб відстежити ланцюги поставок, була розроблена нова цифрова платформа, заснована на технології блокчейну, що називається TrusTrace. У майбутньому компанія буде використовувати цю платформу та сучасні цифрові рішення, щоб також надати інформацію про прозорість діяльності для всіх клієнтів.  

«У світі швидкої моди настав час сповільнити рух», — говорить CEO компанії Крістофер Тонстром. Хочеться доповнити: сповільнити та подбати про планету. І бути стильними. Точно, як Filippa K. 

Дописи спецпроекту

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку