Публікації

DeLaMark: свідомий бізнес і добрі справи

01 березня

інші учасники

DeLaMark – компанія-виробник побутової хімії та косметичних доглядових засобів, які на 99% складаються з натуральних компонентів та повністю безпечні для здоров'я і природи. Компанія перша в Україні отримала міжнародний екосертифікат «Жива планета» на всю лінійку продукції. Екологічний сертифікат виданий Центром екологічної сертифікації та маркування ВГО «Жива планета» — органом сертифікації продукції, який має міжнародну акредитацію та визнання в 65 країнах світу, зокрема країнах Європи, США, Канади, Японії. Оцінювання продукції здійснювалось на відповідність екологічним критеріям, встановленим стандартом СОУ ОЕМ 08.002.12.065:2011 Засоби мийні та засоби для чищення. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу, за схемою сертифікації згідно ISO 14024:1999. 

DeLaMark не лише випускає повністю екологічну продукцію, але й успішно впроваджує екоініціативи на кожному кроці своєї діяльності, відповідає концепції Zero Waste, бореться за свідоме споживання. Засновник компанії Олексій Веренікін абсолютно впевнений: майбутнє саме за екологічними та sustainable відповідальними виробниками! 

Від японського імпорту до власного бізнесу
Діяльність компанії розпочалася в 2008 році, коли Олексій вирішив організувати продаж  в Україні безфосфатних пральних порошків з Японії. Японія одна з перших ввела заборону на використання фосфатів у продуктах побутової хімії, а тому стала «родоначальницею» руху безпечної побутової хімії в усьому світі. 
Через рік Олексій, розуміючи, що у продукції є потенціал та попит, вирішив: час виробляти подібні товари власноруч. Як згадує Веренікін, тоді не було спеціалістів, які могли підказати, як правильно побудувати виробництво. Тому йому доводилось робити все самотужки. Він переглядав ролики, де демонструвалися європейські конструкції, власноруч змальовував схеми, звертався до інженерів, математиків, які допомагали розрахувати тиск, температуру. З першого разу не все виходило — обладнання протікало, ламалося, давало збій. Та експериментальним шляхом Олексію та його команді все-таки вдалося досягти того, чого вони хотіли. На це пішов рік, і наприкінці 2009 компанія налагодила власну лінію виробництва першого прального порошку, підписавши прямі договори постачання з провідними світовими виробниками компонентів для побутової хімії.
Наступним кроком після налагодження виробництва було — переконати клієнтів та партнерів, що продукція DeLaMark заслуговує на довіру. Як каже Олексій, у нього була настільки сильна віра в свої товари, що він в буквальному розумінні заряджав нею інших. Веренікін особисто їздив до кожного продавця, розповідав їм про продукцію, давав тестові зразки. І йому вдавалося переконувати людей, вони не боялися ризикувати і брали товар на продаж. А далі — була лиш справа часу. Посередники і кінцевий споживач бачили, що продукція відповідає заявленим характеристикам, їй можна довіряти. Все пішло само собою — Олексію вже непотрібно було нікуди їздити, нікого переконувати, з’явилися другі, треті замовлення. На сьогоднішній день в DeLaMark є клієнти, які з компанією разом з самого початку: коли вперше купили у Веренікіна пральний порошок. Зараз у них вдома — вся продукція бренду.
Сьогодні DeLaMark випускає близько 120 унікальних позицій товарів за сучасними рецептурами з безпечних складових найвищої якості, які відповідають європейським вимогам до екозасобів. 

З самого початку роботи Олексій Веренікін прийняв для себе рішення працювати тільки з найбільшими транснаціональними корпораціями-постачальниками, які мають бездоганну репутацію. Сировину, яку вони виробляють, використовують практично всі лідери світу, тому Олексій впевнений у її якості. Але навіть попри це кожна партія додатково перевіряється на виробництві DeLaMark. Потрійний механізм контролю включає в себе: перевірку сировини; перевірку продукції, як з неї виготовлена, у власній лабораторії, та в сторонній, незалежній. 
Такий серйозний підхід до якості сировини та продукту і став результатом того, що DeLaMark отримали екологічний сертифікат «Жива планета». Він відповідає всім європейським нормам, усі заявлені в ньому характеристики будуть прийняті в тій чи іншій європейській країні за всіма екологічними стандартами. 
На сьогодні в асортименті DeLaMark є: засоби для прання, миття посуду, прибирання; косметика для волосся і тіла; засоби для порожнини рота; лінія товарів для дітей; автомобільні екотовари; супутні товари (паперова продукція з вторинної целюлози та без пластикової упаковки, екосумки та що..).


Zero Waste
Особливу увагу DeLaMark звертає на упаковку. Наприклад, всю рідку продукцію компанія розливає у тару з НDРЕ. Це поліетилен низького тиску, який підлягає вторинній переробці. Сипучі продукти фасуються у біорозкладний картон. Три року тому DeLaMark приєдналася до всесвітнього руху боротьби з пластиковими відходами та запустила проєкт «Поверни порожню тару!». Тепер клієнти компанії з усіх куточків країни можуть зробити свій внесок в чистоту навколишнього середовища: повернути на переробку пластикову упаковку з-під засобів DeLaMark і отримати знижку.
Ще однією важливою ініціативою, яка пов’язана з упаковкою, стала реалізація проєкту для незрячих людей. Як каже Олексій, в Україні була відсутня косметика та побутова хімія в упаковці зі шрифтом Брайля. Тому DeLaMark вирішили бути першими, хто нанесе шрифт Брайля на упаковку, комфортній для незрячих людей.
Концепція Zero Waste проявляється в абсолютно всій діяльності DeLaMark. Компанія відмовилась від пластикових клубних карт і перейшла на віртуальні; почала робити доставку в багаторазових сумках, які виготовлені зі старих рекламних банерів. У найближчих планах DeLaMark – надати можливість купувати продукцію без упаковки. В офісі і на виробництве встановлені сортувальні коробки для скла, пластику, паперу; для працівників організовуються лекції зі свідомого споживання, кожен працівник персоналізовано намагається зменшити відходи у своїй роботі.


Чотири кити
На сайті DeLaMark є декілька слів про чотири основних цінності, на які опирається компанія у своїй роботі: чесність, відповідальність, соціальна залученість, постійне зростання і розвиток. 
І це могли б бути просто красиві слова, але DeLaMark кожним своїм кроком доводить, що тільки чесний продукт, бренд і бізнес можуть бути успішними; що тільки відповідальне ставлення до кожної формули, клієнта, постачальника робить компанію лідером ринку; що зріст і розвиток — це пункти № 1 в стратегічному плані; і що сьогодні недостатньо бути просто «красивими» — потрібно бути соціально залученими, робити світ кращими, а людей щасливішими. 
Маленькі, але важливі ініціативи Олексій намагається запроваджувати на кожному кроці існування компанії. Як каже Веренікін, він хотів би донести до споживача, що надлишкове споживання — не є добре. Кожна людина може правильно організувати свій побут, своє життя з мінімальною кількістю продукування відходів. 
Своїми діями DeLaMark хоче показати іншим підприємствам, що всі можуть бути чимось корисними! І це не звичайний піар, а щире прагнення надихнути інших: бізнес не повинен стояти осторонь добрих справ! 
 

Дописи спецпроекту

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку