Публікації

Проєкт Svidomo Made виховує український sustainable бізнес

11 лютого

інші учасники

Made in Ukraine за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) провадить великий проєкт Svidomo Made. Його основна мета —  створення екологічного бізнес-клімату в країні та сприяння підвищенню обізнаності українських бізнесів та їх клієнтів щодо відповідального виробництва та споживання.

Проєкт зародився як продовження глобальної ініціативи ООН по забезпеченню сталого розвитку у всьому світі. 

Передісторія 
31 січня 1999 року генеральний секретар ООН Кофі Аннан у своєму виступі на Всесвітньому економічному форумі оголосив про створення Глобального договору ООН (UN Global Compact) —  ініціативи, спрямованої на сприяння соціальної відповідальності бізнесу; підтримку вирішення підприємницькими колами проблем глобалізації та створення стабільнішої та всеохоплюючої економіки. 26 липня 2000 року Договір був офіційно запущений. Суть Глобального договору ООН полягає в наступному: добровільне зобов'язання дотримуватися ряду принципів у галузі прав людини, праці, навколишнього середовища та боротьби з корупцією.  


У вересні 2015 року в рамках 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбувся Саміт ООН зі сталого розвитку та прийняття Порядку денного розвитку після 2015 року, на якому було затверджено нові орієнтири. Підсумковим документом Саміту «Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року» було затверджено 17 Цілей Сталого Розвитку: 

Ціль 1. Подолання бідності. 
Ціль 2. Подолання голоду, розвиток сільського господарства. 
Ціль 3. Міцне здоров’я і благополуччя. 
Ціль 4. Якісна освіта. 
Ціль 5. Гендерна рівність. 
Ціль 6. Чиста вода та належні санітарні умови. 
Ціль 7. Доступна та чиста енергія. 
Ціль 8. Гідна праця та економічне зростання. 
Ціль 9. Промисловість, інновації та інфраструктура. 
Ціль 10. Скорочення нерівності. 
Ціль 11. Сталий розвиток міст і громад. 
Ціль 12. Відповідальне споживання та виробництво. 
Ціль 13. Пом’якшення наслідків зміни клімату. 
Ціль 14. Збереження морських ресурсів. 
Ціль 15. Захист та відновлення екосистем суш. 
Ціль 16. Мир, справедливість та сильні інститути. 
Ціль 17. Партнерство заради сталого розвитку. 


Принципи Глобального договору ООН та Цілі сталого розвитку стали основними векторами для розвитку соціально відповідального та свідомого бізнесу у всьому світі, і в нашій країні також.  

Глобальний договір ООН в Україні — це діалогова платформа бізнесу, інвесторів, громадянського суспільства, трудових організації, органів місцевого самоврядування та уряду.  

Сталий розвиток і Svidomo Made 
Проєкт Made in Ukraine та МОМ Svidomo Made – це ініціатива, що підтримує Глобальний договір ООН та Цілі сталого розвитку. Svidomo Made спрямований на популяризацію відповідального виробництва і споживання. 

Маючи восьмирічний досвід роботи з МСБ, Made in Ukraine вважає, що свідоме (sustainable) виробництво — це не просто тренд, а одна із необхідних умов для того, щоб бізнес існував та був успішний у майбутньому.  

Бути «sustainable» – це бути свідомим того, який ефект твої дії мають на суспільство, навколишнє середовище, культуру та планету. Все більше світових компаній зосереджує свою увагу на тому, як саме вони ведуть бізнес – і чи є їх вплив негативним або позитивним. Одночасно з цим, все більше споживачів звертають увагу на політику брендів у соціальних та екологічних питаннях. Згідно статистики, 66% світових споживачів готові платити більше за бренди, які сповідують принципи соціального виробництва (2015 Nielsen Global Corporate Sustainability Report); 69% споживачів цікавляться, яким чином бренди зменшують кількість відходів (Fashion Revolution, Consumer Survey Report 2020); 75% споживачів вважають, що fashion бренди мають публікувати соціальні та екологічні політики (Fashion Revolution, Consumer Survey Report 2020).

Багато українських компаній вже є sustainable в тому чи іншому аспекті, і мета Svidomo Made — показати їх широкому загалу, а також зробити відповідальне виробництво та споживання в Україні трендом, надихнути інші бізнеси та споживачів на зміну своєї культури.  

В проєкті Svidomo Made будуть реалізовані наступні етапи: 

1. Навчання малих та середніх підприємств як вести бізнес відповідально, дотримуючись 6 принципів сталості: 

Це:  

  • гідна оплата праці;  
  • безпечні умови робочого місця;  
  • відмова від дитячої праці та експлуатації працівників;  
  • повага до прав людини;  
  • захист та збереження довкілля;  
  • прозорість мережі поставок

2. Об’єднання бізнесів, які хочуть стати відповідальними, або вже є такими і дотримуються 6 принципів сталості, в спільну платформу. В рамках якої підприємці будуть навчатися, спілкуватися з міжнародними експертами, приймати участь в майстер-класах, бізнес-форумах.  

3. Відзнака sustainable виробників. Незалежний комітет ГС «Made in Ukraine» за добровільною згодою власників перевірятиме українські підприємства на відповідність до 6 вимог, які діють в рамках Глобальних цілей. Виробники, що успішно пройшли перевірку, отримають відзнаку Svidomo Made. Наявність цього знаку якості на товарах для споживачів буде гарантією того, що компанія відповідально ставиться до навколишнього середовища та своїх працівників, а для виробників – знаком належності до нового тренду сталого виробництва та споживання (sustainable production and consumption). Та найголовніше, гарантією, що їхній бренд асоціюватиметься із чесною працею, надійністю та відкритістю.  

4. Інформаційна кампанія, що сприятиме популяризації відповідального споживання. Планується проведення масштабних заходів, бізнес-форумів, конференцій, консультацій для компаній, які наближаються до відповідального споживання та свідомого виробництва. 

Так, наприклад, 30 листопада – 1 грудня 2019 року відбувся перший Svidomo made. Українці познайомились з проєктом та ідеологією сталого розвитку.

Другий Svidomo made заплановано на березень 2021. З лютого 2021 року, в підтримку проєкту, почнуть проходити сніданки для підприємців – як стати свідомим виробником. 

Більше дізнатися про:
Глобальні цілі ООН можна тут;
Цілі сталого розвитку в Україні можна тут.

Дописи спецпроекту

Розсилка made in ukraine

Лише найцікавіші новини та події

Дякуємо за підписку